bateria lazienkowa retro

Bateria natynkowa czy podtynkowa?

Wybór baterii łazienkowych jest niezwykle ważny. Producenci ich co chwilę wprowadzają na rynek nowości, które udoskonalane są o nowe technologię, wprowadzane są baterie o nowej kolorystyce a także i coraz to bardziej oryginalnym designie. Poszczególne modele różnią się także między sobą sposobem montażu. Coraz bardziej popularnymi modelami są te montowane podtynkowo – obalamy mity na ich temat i podpowiadamy czy warto jest je mieć w swojej łazience!

Polecany sklep z bateriami łazienkowymi – www.nanolazienki.pl/Baterie-lazienkowe-c1

łazienka retro

Baterie podtynkowe – armatura łazienkowa w nowym wydaniu

Baterie podtynkowe spotkać można przede wszystkim w nowoczesnych łazienkowych aranżacjach. Zawierają małą ilość elementów zewnętrznych, dzięki czemu idealnie pasują do minimalistycznych wnętrz. Ze względu na małą ilość elementów zewnętrznych są też łatwiejsze jeśli chodzi o utrzymanie czystości.

Wiele osób obawia się jednak tego typu baterii, ze względu na to, że większość elementów umieszczona została w ścianie. Obawy dotyczą awarii i tego, czy w takie sytuacji trzeba będzie ścianę rozkuwać.

Przede wszystkim współczesne modele nie znajdują się głęboko, bo mniej więcej ok 70 mm w głąb. Baterie podtynkowe są też bardziej trwałe – wszystkie części mechaniczne zostały ukryte w ścianie i dlatego też nie są narażone na negatywne czynniki – takie jak wilgoć. Tym samym bateria podtynkowa jest bardziej bezawaryjna, niż modele montowane standardowo. Wiele współczesnych modeli zostało wykonanych tak, że aby wymienić części baterii wcale nie trzeba kuć!

Baterie natynkowe retro – hit ostatnich sezonów.

W ostatnich latach zauważyć można coraz większe zainteresowanie bateriami retro. Są to modele montowane natynkowo – standardowo. Baterie te posiadają zazwyczaj kurki, które są specjalnie zdobione. Baterie retro dostępne są w ciekawej kolorystyce, takiej jak: złoto, miedz antyczna czy stal szczotkowana.

Baterie retro są prawdziwym przeciwieństwem tych montowanych podtynkowo. Mają w sobie odrobinę przepychu i są ciekawą ozdobą wnętrza. Coraz większa ilość producentów z branży łazienkowej wprowadza seria ceramiki łazienkowej czy dodatków, mebli do łazienki inspirowanych poprzednimi epokami.

nowoczesne wyposażenie Wcześniejszy wpis Jak urządzić bezpieczną łazienkę?
baterie lazienkowe Kohlman Następny wpis Baterie umywalkowe Kohlman – piękna i elegancka armatura