bateria

Bateria termostatyczna – czy warto kupić?

Armatura łazienkowa z roku na rok się zmienia. Ciągle wprowadzane są nowości, dzięki którym korzystanie z nich jest coraz bardziej komfortowe a także i oszczędne. Współczesne baterie różnią się od modeli, jakie były proponowane przez producentów kilka czy kilkanaście lat temu.

Dziś ważny jest nie tylko sam design, funkcjonalność, ale też dodatkowe opcje, które mają wpływ na między innymi zużycie wody. Jednym z modeli, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem dziś jest bateria termostatyczna. Podpowiadamy czy zakup jej jest korzystny i opłacalny!

Oferta baterii umywalkowych termostatycznych – https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-c11

bateria termostatyczna

Baterie termostatyczne pozwalają oszczędzić wodę!

Wchodząc do kabiny prysznicowej zazwyczaj musimy poświęcić chwilę, aby ustawić temperaturę wody, na taką jaką chcemy. Zazwyczaj nie trwa to chwili i jeszcze w trakcie kąpieli niejednokrotnie ustawienia te zmieniamy. Posiadając baterię z termostatem nie musimy się tym martwić. Odkręcając ją, praktycznie od razu leci strumień wody o pożądanej przez nas temperaturze.

Dzięki temu możemy naprawdę zaoszczędzić sporo podczas normalnego, codziennego użytkowania. Temperatura, która zazwyczaj jest już z góry ustawiana w większości modeli to 38 stopni. Przyjmuje się, że jest ona najbardziej odpowiednia. Modele z termostatem są nieco droższe od klasycznych, zwykłych baterii, jednak koszt za zakup ich zwraca się, nawet po krótkim czasie użytkowania.

Bezpieczne baterie z termostatem

Osoby, które posiadają małe dzieci obawiają się pozwolić im samodzielnie korzystać z natrysku. Obawy te związane są zazwyczaj z ryzykiem poparzenia się, podczas kontaktu ze zbyt gorącą woda. Dla małego dziecka jest to tylko moment, by odkręcić bardziej kurek czy przekręcić uchwyt baterii. W takich sytuacjach baterie z termostatem zdają się być idealnym wręcz rozwiązaniem. Dziecko podczas korzystania z natrysku jest zabezpieczone przed ewentualnym poparzeniem, jest to też dobre rozwiązanie, gdy wśród domowników są osoby starsze. Bateria z termostatem jest więc dobrym wyborem nie tylko wtedy, gdy zależy nam na oszczędności wody, ale także wtedy gdy chcemy by kąpiel była dla wszystkich bezpieczna.

baterie lazienkowe Kohlman Wcześniejszy wpis Baterie umywalkowe Kohlman – piękna i elegancka armatura
armatura natryskowa Następny wpis Dobrej jakości ceramika i armatura łazienkowa