bateria umywalkowa

Baterie podtynkowe – czy rzeczywiście warto?

Baterie są jednymi z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie bez nich funkcjonalnego wnętrza. To właśnie one użytkowane są w zależności od ilości domowników – nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru. Na rynku spotkać się możemy z wieloma rodzajami. Jednym z głównych podziałów jest ten związany ze sposobem montażu. Baterie dzielimy więc na te montowane natynkowo i podtynkowo. Są też baterie wolnostojące.

baterie umywalkowe

Montaż baterii podtynkowych

Baterie podtynkowe uchodzą za te problematyczne, jeśli chodzi o montaż. Większość elementów znajduje się pod ścianą, dlatego też istnieje konieczność kucia. Jednak nie trzeba się tego obawiać. Te nowe modele znajdują się tak naprawdę tuż pod ścianą.

Wymagane jest wykonanie kucia na głębokość ok 70 mm. Sam montaż także nie jest problematyczny. Zazwyczaj nie potrzeba do tego dużej wiedzy i doświadczenia i można zrobić go przy użyciu zwykłego klucza.

Oczywiście wiele osób obawia się tego, że podczas awarii baterii, trzeba będzie skuć ścianę, czasem płytki i wszystko to jest bardzo kłopotliwe i może okazać się też kosztowne. Nie musimy się jednak obawiać. Modele, które znajdują się w ofercie znanych i sprawdzonych producentów psują się naprawdę bardzo rzadko.

Wszystkie elementy mechaniczne schowane są w ścianie i tym samym zabezpieczone przed negatywnymi czynnikami jak np. woda czy wilgoć. Taka bateria jest praktycznie bezawaryjna. Zresztą wiele czynności można wykonać odkręcając tylko i wyłącznie element zewnętrzny, bez konieczności wyciągania BOX-u wewnętrznego.

Zalety baterii podtynkowych

Baterie podtynkowe posiadają wiele zalet. Przede wszystkim, to właśnie je cechuje tak niska awaryjność. Zazwyczaj posiadają długi okres gwarancyjny, który jest tylko potwierdzeniem wysokiej jakości danego produktu. Chyba największą zaletą baterii podtynkowych jest ich wygląd. Idealnie nadają się do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji. Ze względu na małą ilość elementów zewnętrznych są też bezproblemowe podczas czyszczenia.

Polecany sklep: https://www.lazienkiabc.pl/Baterie-umywalkowe-podtynkowe-c161

Wcześniejszy wpis Sprawdzamy baterie retro do łazienki!
baterie umywalkowe Paffoni Następny wpis Jaką baterię umywalkową wybrać?