Bidet w łazience – czy rzeczywiście warto?

Bidety coraz częściej można spotkać w polskich domach. Jeszcze kilka lat temu były rzadkością, dziś wiele osób uważa je za podstawowe wyposażenie łazienek. To właśnie bidety pomagają utrzymać odpowiedni poziom higieny, po skorzystaniu z toalety i mogą być niezwykle przydatne osobom po zabiegach chirurgicznym, starszych dla których podmycie się w ten sposób jest dużo łatwiejsze.

 bidet

Na co zwracać uwagę podczas wybory bidetu?

Bidet montowany jest zazwyczaj w pobliżu miski WC. Tylko wtedy tak naprawdę w pełni może spełniać swoją funkcję. Ważne, aby był z tej samej kolekcji co miska WC. To właśnie te elementy nawiązują do siebie pod kątem estetyki i nie powinny się od siebie różnić ani kształtem ani kolorem ceramiki. Wydawać się nam może, że różne bidety wyglądają tak samo. Jednak dopiero po tym, gdy postawimy je obok siebie widać różnicę w odcieniu bieli.

Jeśli w łazience znajduje się miska WC podwieszana to i bidet powinien być podwieszany, jeśli jest stojąca to i bidet powinien być stojący. Kupując urządzenia od tego samego producenta i z tej samej serii na pewno dobierzemy je dobrze. Oczywiście warto jest zwrócić uwagę na to, z jakiej ceramiki został bidet wykonany. Najtańsze są wykonane z fajansu a najdroższe z porcelany. Niektóre wyposażone są w specjalne powłoki, których zadaniem jest utrzymanie powierzchni w odpowiedniej czystości. Taka powłoka jest zabezpieczeniem przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami. Jest także bezproblemowa podczas czyszczenia. Bidet wystarczy przetrzeć miękką szmatką z wodą.

Polecany sklep z bidetami – https://www.lazienkiabc.pl/Bidety-c271

Jaką baterię bidetową wybrać?

Bateria bidetowa jest integralną częścią bidetu. Odgrywa ważną rolę, to od niej w dużej mierze będzie zależeć, czy z bidetu będzie można skorzystać w sposób szybki. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, co do wyboru baterii należy zwrócić uwagę na kilka ważnych cech. Przede wszystkim taka bateria powinna być wyposażona w ceramiczną głowicę. To dzięki niej będzie ona przez długi czas bezawaryjna. Posiadając baterię z ceramiczną głowicą nie będziemy musieli martwić się o to, że po krótkim czasie użytkowania zacznie przeciekać. Decydując się na zakup baterii oczywiście korzystniej jest wybrać ją od sprawdzonego producenta. Dzięki temu w razie jakiejś awarii nie będzie problemu z otrzymaniem do niej części zamiennych. Oczywiście lepiej, jeśli bateria ze względu na kolor i wzornictwo będzie pasowała do innych baterii łazienkowych. Dlatego najkorzystniej jest kupić elementy z tej samej kolekcji i od tego samego producenta.

Następny wpis Salon łazienkowy Bydgoszcz – czy to się opłaca?