umywalki łazienkowe

Ceramika sanitarna do małych łazienek i toalet

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie ergonomicznej łazienki bez ceramiki sanitarnej. Miska WC, umywalka a czasem bidet czy pisuar, to obowiązkowe elementy wystroju. W pierwszej kolejności mają oczywiście dobrze spełniać swoją funkcje. Z drugiej strony jednak powinny posiadać też określone walory wizualne. Współcześnie rynek przepełniony jest ceramiką sanitarną różnych rodzajów. Bez problemu znaleźć można modele, które nie tylko różnią się od siebie kształtem, rozmiarem, ale także funkcjonalnością. Dziś podpowiadamy, jaką ceramikę sanitarną dopasować do łazienki z niewielkim metrażem.

Sklep z umywalkami – https://www.nanolazienki.pl/Umywalki-lazienkowe-c252

umywalka

Narożne umywalki – sposób na zagospodarowanie wolnej przestrzeni

Posiadając małą łazienkę stoimy zazwyczaj przed dylematem dotyczącym jej aranżacji. Musimy tak naprawdę zmieścić na małej powierzchni wiele elementów, które odpowiedzialne są za jej funkcjonalność. Na szczęście wielu producentów ceramiki sanitarnej ma w swojej ofercie produkty na tyle kompaktowe, że są one dobrym rozwiązaniem, nawet dla niewielkich łazienek.

Można też wykorzystać przestrzeń, która w wielu miejscach pozostawała po prostu wolna. Umywalki narożne są właśnie jedną z takich propozycji. Zazwyczaj narożnik w łazience pozostaje pusty. Odpowiednio zamontowana kompaktowa umywalka narożna pomoże zaoszczędzić sporo miejsca. Warto jednak pamiętać o tym, że powinno być miejsce, aby z umywalki móc w sposób wygodny skorzystać.

Umywalka narożna jest nie tylko rozwiązaniem w łazienkach, ale także i toaletach, w których szczególnie rzadko można wygospodarować większą ilość miejsca. W toalecie zazwyczaj myjemy tylko ręce. Nie jest nam więc niezbędna umywalka większych rozmiarów i taka narożna może być idealnym rozwiązaniem, by funkcjonalnie zagospodarować przestrzeń. Cena za taki model nie jest wysoka, a także sam montaż nie jest skomplikowany. Najpopularniejszymi są białe umywalki ceramiczne, jednak dużym powodzeniem cieszą się też takie w innej kolorystyce.

armatura natryskowa Wcześniejszy wpis Dobrej jakości ceramika i armatura łazienkowa
miska do WC Następny wpis Najciekawsze kolekcje misek WC