armatura natryskowa

Dobrej jakości ceramika i armatura łazienkowa

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym musi znaleźć się obowiązkowe wyposażenie. Chyba nikt nie wyobraża sobie tego miejsca bez wanny, kabiny prysznicowej, umywalki czy baterii łazienkowych. To właśnie te elementy decydują nie tylko o funkcjonalności, ale i o designie. Dobrze dobrane nie tylko będą ozdobą łazienki, ale i będą przez wiele lat będą funkcjonalne, a także bezproblemowe podczas czyszczenia. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu!

 armatura prysznicowa

Powłoki ochronne – czy rzeczywiście warto?

Coraz częściej możemy spotkać się z tym, że ceramika sanitarna czy kabiny posiadają informację o tym, że zostały pokryte specjalną powłoką ochronną. Powłoki możemy podzielić na takie, które zostały naniesione na powierzchnię w sposób mechaniczny, oraz takie które są integralną częścią danego produktu.

Idź do strony dystrybutora armatury prysznicowej www.nanolazienki.pl/Armatura-prysznicowa-c320

Lepszymi są te, które stanowią część, czy to szkła czy ceramiki. Przewaga ich polega na tym, że pozostają przez cały czas użytkowania danego produktu. W przypadku tych powłok, które zostały tylko i wyłącznie naniesione na powierzchnię, pozostają zazwyczaj prze około pół roku. Oczywiście są specjalne środki, które mogą je zregenerować, jednak trzeba przyznać, że nie jest już po prostu to samo. Powłoki ochronne posiadają właściwości hydrofobowe. Krople wody łączą się z sobą i szybciej spływają.

Spływając zabierają z sobą wszelkiego typu zanieczyszczenia. W efekcie produkt pozostaje czysty – bez widocznych zacieków. Czyszczenie takiej powierzchni, także jest banalnie proste. W tym celu powinno używać się miękkich ściereczek i zwykłej wody. Szczególnie w przypadku powłok naniesionych w sposób mechaniczny powinno się uważać podczas czyszczenia. Zakazane jest mycie powierzchni ostrymi przedmiotami lub używanie proszków czy mocnych detergentów, które mogą nie tylko porysować powierzchnię, ale i zniszczyć powłokę.

Co musi koniecznie mieć dobra bateria łazienkowa?

Rynek przepełniony jest bateriami łazienkowymi od wielu producentów. Oczywiście niektóre z nich są lepszej jakości, inne dużo gorszej. Jeśli zależy nam na tym, aby bateria nie tylko ładnie wyglądała, ale jeszcze by była funkcjonalna przez wiele lat, powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Najlepsze wykonane są z mosiądzu i wyposażone w dobrej jakości głowicę ceramiczną. Taka głowica nie tylko odpowiedzialna jest za płynną pracę, ale także i długotrwałe jej użytkowanie.

bateria Wcześniejszy wpis Bateria termostatyczna – czy warto kupić?
umywalki łazienkowe Następny wpis Ceramika sanitarna do małych łazienek i toalet