Jak ozdobić lustro łazienkowe?

Jak ozdobić lustro łazienkowe?

Lustro z całą pewnością jest jednym z ważniejszych elementów łazienkowego wyposażenia. Nie tylko jest to element, który spełnia niezwykle istotną rolę, to także dobrze dobrany może być ciekawą dekoracją wnętrza, a także i mieć wpływ na optyczne powiększenie łazienki. Czasem jest tak, że pomimo ogromnej różnorodności luster łazienkowych nie możemy znaleźć tego wymarzonego modelu lub po prostu chcemy zmienić lustro, które już posiadamy. Jeśli chcesz dowiedzieć się tego jak ozdobić lustro łazienkowe – koniecznie zapoznaj się z naszym dzisiejszym wpisem. Zapraszamy!

Lustro – ozdoba każdej łazienki!

Bez względu czy chodzi o łazienkę małą i nieustawną czy o przestronny pokój kąpielowy – obowiązkowo musi znaleźć się tam lustro. To właśnie dzięki niemu można precyzyjnie wykonywać dane czynności higieniczne, zrobić makijaż, uczesać włosy, golić się czy po prostu przejrzeć, gdy tego chcemy. Ze względu natomiast na to, że lustro jest tym elementem, który tworzy strefę umywalki, zazwyczaj znajduje się w centralnym punkcie wnętrza, często naprzeciw wejścia. Z tego względu forma lustra, jego estetyka, kształt nigdy nie powinien być przypadkowy.

Projektanci wnętrz podpowiadają, że tak naprawdę czym mniejsza jest łazienką, tym lustro, które się w niej znajdzie powinno być większe. Ma ono wpływ nie tylko na funkcjonalność, ale także i na optyczne powiększenie wnętrza. Aby dodać łazience głębi, powinno być to lustro, które jest zlicowane z płytkami, takie bez szerokich, wyróżniających się ram czy przecięć. Może być to także kilka luster o różnej wielkości. Ciekawie prezentują się okrągłe lustra w kilku wariantach rozmiarowych, powieszone na jednej ścianie.

ozdobione lustro w łazience

Jak w prosty i ciekawy sposób ozdobić lustro w łazience?

Aby zmienić charakter wnętrza nie zawsze trzeba dużych nakładów finansowych czy dużego nakładu pracy. Łazienka jest stosunkowo najrzadziej remontowanym pomieszczeniem w domu, z tego względu po kilku latach od wykonania remontu jej wygląd może wymagać delikatnego odświeżenia. Jednym ze sposobów jest ozdobienie lustra. W jaki sposób ozdobić lustro? Otóż pomysłów na to jest ogromna ilość! Wiele zależy po prostu od efektu, który chcemy osiągnąć. Z pewnością pomocne są różne techniki, a także i metody. Lustro w łazience może być po prostu ozdobione dekoracyjnymi lampami. Może też umieścić tuż zanim specjalną taśmę LED, która nada mu nieco współczesnego charakteru.

Chociaż najwięcej inspiracji znaleźć można na różnych portalach dotyczących ozdoby ramy lustra. Jeśli lutro takiej nie posiada, nic nie staje na przeszkodzie, by np. przy pomocy kleju na gorąco dodać dookoła muszle, kamienie, mieniące się koraliki itp. Pomysłów jest mnóstwo i często jedynie wyobraźnia stawia granice. Jeśli lustro do tej pory miało ramę, można ją zmatowić i pomalować na nowo. Jest to chyba zresztą najłatwiejsze i najszybszy sposób na metamorfozę lustra w łazience.

Jak zaaranżować łazienkę w stylu art Deco? Wcześniejszy wpis Jak zaaranżować łazienkę w stylu art Deco?
Jak zaaranżować małą łazienkę w stylu prowansalskim? Następny wpis Jak zaaranżować małą łazienkę w stylu prowansalskim?