nowoczesne wyposażenie

Jak urządzić bezpieczną łazienkę?

Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń w domu, w których dochodzi do największej liczby wypadków. W dużej mierze dotyczy to seniorów, jednak nie tylko. Elementami i czynnikami, które przyczyniają się do zwiększenia ilości zdarzeń niepożądanych, jeśli śliska podłoga, wysokie brodziki, zbyt gorąca woda, czy woda, która łatwo może spowodować niebezpieczne sytuacje.

 

Postaw na bezpieczne elementy wyposażenia!

Aby łazienka była dla nas bezpieczna najlepiej zaplanować dokładnie zakup wszystkich elementów jej wyposażenia. Jeśli z miejsca tego mają korzystać osoby starsze to korzystniej będzie, jeśli zdecydujemy się na kabinę prysznicową zamiast wanny. Kabina z niskim brodzikiem jest nie tylko estetyczna, ale także bezpieczna. Wchodząc do kabiny nie napotykamy żadnych barier. Nie jest to utrudnienie dla osób, które mają problemy z motoryką. Dobrze też pomyśleć o kabinie tylu walk – in. Nie musimy martwić się tym, że podczas wchodzenia trzeba przytrzymać drzwi. Do tego typu kabiny można wręcz wjechać wózkiem inwalidzkim.

bezpieczna wanna

W bezpiecznej łazience powinny znaleźć się antypoślizgowe płytki. Dziś nie ma żadnego problemu, żeby je otrzymać i wręcz to właśnie one – szczególnie patrząc na modele podłogowe sprawdzą się najlepiej. Nowoczesne brodziki z konglomeratu – sztucznego marmuru zazwyczaj są już modelami antypoślizgowymi.

Szukasz więcej info o bezpiecznej łazience? Wejdź na stronę LazienkiABC

 

Bateria z termostatem? Koniecznie!

Jednym z elementów, który także ma wpływ na bezpieczeństwo podczas kąpieli jest bateria. Podczas, gdy z łazienki samodzielnie korzystają dzieci czy osoby starsze, mogą w sposób szybki oparzyć się podczas kontaktu ze zbyt gorącą wodą. Termostat jest odpowiedzialny za to, ze z baterii praktycznie od razu po otwarciu wypływa woda, która ma optymalną dla nas temperaturę. Takie rozwiązanie przeciwdziała możliwości oparzenia się a także pozwala na zmniejszenie zużycia wody i to w sposób znaczny. Baterie z termostatem są droższymi modelami, jednak koszt ten zwraca się w comiesięcznych niższych rachunkach.

baterie umywalkowe Paffoni Wcześniejszy wpis Jaką baterię umywalkową wybrać?
bateria lazienkowa retro Następny wpis Bateria natynkowa czy podtynkowa?