Jak zaaranżować łazienkę w stylu art Deco?

Jak zaaranżować łazienkę w stylu art Deco?

Obecnie łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Tak naprawdę często jedynym ograniczeniem staje się nasza własna wyobraźnia czy zasobność portfela. Nurtów wnętrzarskich jest tak wiele, że z łatwością można się nimi nie tylko inspirować, ale także i w umiejętny sposób łączyć. Z pewnością jednym z popularniejszych jest styl Art Deco, który doceniany jest nie tylko przez projektantów wnętrz, ale także i przez pasjonatów ciekawych aranżacji. Jeśli chcesz się dowiedzieć czym charakteryzuje się łazienka w stylu Art Deco – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Łazienka w stylu art deco – czyli jaka?

Ogólnie można określić, że łazienka w stylu Art Deco jest elegancka, luksusowa, zazwyczaj jasna, a także ponadczasowa. Żaden element wyposażenia tego wnętrza nie powinien być przypadkowy. Meble, ceramika sanitarna, armatura powinny być nie tylko wysoce funkcjonalne, ale także i dekoracyjne. Jakość wykonania powinna iść w parze z ciekawą estetyką. Z pewnością tego typu aranżacja jest dosyć wymagające, jednak spełnia oczekiwania, nawet najbardziej wybrednych osób.

W łazienkach w stylu Art Deco istotny jest nie tylko oryginalny, przyciągający wzrok detal, ale także i materiał, z którego przedmioty zostały wykonane. To właśnie tu sprawdzą się różnego typu złocenia, marmury, materiały szlachetne, które posiadają symetrią, a także i geometryczne wzory. W czasach, gdy styl Art Deco powstawał, tak naprawdę stać było na niego tylko nielicznych, elity. Z tego względu do dziś stylistyka ta kojarzona jest z nurtem przeznaczonym dla wybranych, luksusowych. Obecnie pomimo tego, że ogólny wydźwięk Art Deco wciąż jest raczej wyniosły, to raczej aranżacja jego nie jest droższa od innych.

W ofercie czołowych producentów bez problemu otrzymać można stylizowaną ceramikę sanitarną, armaturę, płytki czy meble – wybór ich jest ogromny, dzięki temu też ceny są przystępne.

Więcej porad, jak zaaranżować łazienkę art deco znajdziesz na stronie – https://www.lazienkiabc.pl/Artykuly/Lazienka-w-stylu-art-deco-coraz-bardziej-popularna-1779.html

łazienka w stylu art Deco

Ponadczasowa elegancja – czyli łazienka w stylu Art Deco

Marmur, złoto i miedź – to materiały, które powinny pojawić się w łazience urządzonej w stylu Art Deco. Sama aranżacja powinna być dekoracyjna. Mogą się znaleźć w niej wręcz biżuteryjne dodatki, wzorzyste płytki, ciekawe żłobienia. Dla stylu dosyć charakterystyczny jest również kontrast kolorystyczny oraz zastosowanie geometryczne wzorów, które w odbiorze wyglądają spójnie.

Co powinno znaleźć się w łazience w stylu Art Deco? Otóż świetnie prezentują się tam kryształowe żyrandole i kinkiety, marmurowy blat, lustra w bogato zdobionych ramach, najlepiej w kolorze złotym, baterie łazienkowe stylizowane na retro. Jeśli we wnętrzu znajdują się już inne złote dodatki, można postawić na złotą armaturę lub taką w kolorze złota szczotkowanego. Każdy element wyposażenia powinien być dokładnie dobrany. W meblach istotne są nie tylko fronty, ich kolorystyka czy wykończenie, ale także i np. uchwyty, które również powinny być dekoracyjne.

ceramika Deante Wcześniejszy wpis Nowoczesna ceramika w kolorze od Deante!
Jak ozdobić lustro łazienkowe? Następny wpis Jak ozdobić lustro łazienkowe?