Sprawdzamy baterie retro do łazienki!

Coraz częściej i chętniej łazienki urządzone są w stylu retro. Wnętrza takie mają duszę i niepowtarzalny charakter. Romantyczny styl sprzyja relaksacji i z całą pewnością pozwala rozmarzyć się podczas korzystania z kąpieli. Jednymi z elementów, które są niezbędne, są baterie retro. Jak się okazuje coraz większa ilość producentów wprowadza do swojej oferty właśnie takie modele.

 

Cechy charakterystyczne baterii retro

Oczywiście najbardziej charakterystycznymi elementami są uchwyty – kurki. Zazwyczaj bogato zdobione. Oczywiście ważna jest też kolorystyka. Tego typu baterie bowiem nie tylko dostępne są w kolorze chromu błyszczącego, ale także w złocie, stali szczotkowanej, antycznej miedzi. Niektóre modele, szczególne wannowe, to modele wolnostojące.

Montaż ich jest bardziej skomplikowany, wymaga odpowiedniego przygotowania instalacji, jednak efekt jest powalający. Bateria zamontowana w pobliżu wanny wolnostojącej jest nie tylko praktyczna, ale i jest elementem dekoracyjnym. Oczywiście decydując się na zakup tego typu armatury, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne ich. Każda bateria powinna zostać wyposażona w ceramiczne głowice a także być wykonana z materiałów, dzięki którym nie tylko będzie trwała, ale i będzie wyglądała dobrze przez wiele lat.

Najlepszy sklep – LazienkiABC.pl – Baterie retro do łazienki!

baterie retro

Jakie elementy wyposażenia do łazienki retro?

Każda łazienka składa się z wielu elementów. Wnętrze retro powinno być bogate, pełne przepychu i licznych zdobień. Na pewno zamiast nowoczesnej, podwieszanej miski WC powinien znaleźć się stojący kompakt. Może być on specjalnie zdobiony, posiadający żłobienia.

Szeroka, wygodna umywalka oraz bogato zdobiona rama lustra to to, co jest niezbędne w łazience w stylu retro. Oczywiście w takim wnętrzu niezmiernie ważne są także dodatki. To one mogą zbudować nastrój, wpłynąć na ostateczny klimat. W łazience retro nie powinno ich zabraknąć i nie powinniśmy się ich bać. Mogą być to specjalnie zdobione mydelniczki, kubeczki a także i dzbanki czy serwety.

Wcześniejszy wpis Salon łazienkowy Bydgoszcz – czy to się opłaca?
bateria umywalkowa Następny wpis Baterie podtynkowe – czy rzeczywiście warto?